Meditační klub

Prostor pro sebe

Meditační klub

Prostor pro sebe

Takovým místem může být klub Prostor pro sebe.
Zde se můžeme v pravidelné meditaci zastavit a jen být.
S všímavostí, soucitem a přijetím.
V bezpečí.

Co vás v klubu čeká?

Meditace

Jednou týdně on-line meditační setkání, ze kterého dostanete audionahrávku meditace.

Workshopy

Jednou za měsíc on-line workshop osobního rozvoje na různá témata.

Komunita

Setkávání a sdílení podobně naladěných lidí se zájmem o mindfulness a příbuzné přístupy.

Podpora a motivace

Podpořím vás v začleňování mindfulness do každodenního života.

Odpovědi

Odpovím na vaše otázky, které máte ohledně zvládání stresu, práce s emocemi a tělem.

Členská sekce

Získáte přístup k záznamům proběhlých workshopů a webinářů v členské sekci na webu.

Jak klub probíhá?

Meditáční setkání

více info >>

Každou středu od 20 do 21 hodin se můžete připojit na Zoomu k meditačnímu setkání.

Meditace je v délce 30–45 minut a bývá zaměřená na různá témata (dech, body scan, pozorování myšlenek, práce s tělesnými vjemy, laskavost, soucit se sebou, zdroje, vděčnost, přijetí a mnoho dalších).

Setkání zahrnují prostor pro dobrovolné sdílení prožitků z meditací a pokládání otázek.

Z každého setkání dostaneš audionahrávku meditace, kterou si můžeš stáhnout a pustit si ji, kdykoli budeš potřebovat.

Seberozvojové workshopy

více info >>

Jednou měsíčně na vás čekají workshopy na Zoomu, které vás podpoří v rozvinutí sebeuvědomění, emoční regulaci a hlubšímu propojení se sebou samým.

Každý měsíc objevujeme nové téma, které nám pomůže lépe porozumět sobě, svým emocím a tomu, co v životě opravdu potřebujeme.

Workshopy zahrnují vedené meditace, praktická cvičení a podporu pro zavedení těchto přístupů do každodenního života.

Členská sekce na webu

více info >>

Po uhrazení členství dostanete přístup do členské sekce na webu, kde na vás čekají záznamy již proběhlých workshopů a webinářů. Seznámíte se v nich s několika velmi funkčními metodami pro práci se stresem a emocemi.

V členské sekci najdete též minikurz Začni s mindfulness, který obsahuje několik vzdělávacích a meditačních videí. Minikurz slouží jako skvělý úvod do mindfulness a doporučuji s ním v klubu začít.

Podpůrná skupina

více info >>

V uzavřené whatsappové skupině mohou členové klubu v bezpečném prostředí sdílet prožitky ze své meditační praxe, ze začleňování technik do každodenního života a pokládat otázky ohledně osobního rozvoje.

Co naleznete v členské sekci klubu?

Záznamy seberozvojových workshopů

  • Workshop zaměřený na rozvoj sebepřijetí a laskavého vztahu k sobě. Během meditace se potkáš se svým vnitřním kritikem. Budeš mít příležitost si s ním pohovořit, více porozumět jeho motivům a možná se s ním i spřátelit. 
  • Workshop zaměřený na rozvoj sebepřijetí a laskavého vztahu k sobě. Během meditace se potkáš se svým vnitřním kritikem. Budeš mít příležitost si s ním pohovořit, více porozumět jeho motivům a možná se s ním i spřátelit. 
  • Workshop zaměřený na rozvoj sebepřijetí a laskavého vztahu k sobě. Během meditace se potkáš se svým vnitřním kritikem. Budeš mít příležitost si s ním pohovořit, více porozumět jeho motivům a možná se s ním i spřátelit. 
Spřátel se s vnitřním kritikem
  • Workshop zaměřený na rozvoj sebepřijetí a laskavého vztahu k sobě. Během meditace se potkáš se svým vnitřním kritikem. Budeš mít příležitost si s ním pohovořit, více porozumět jeho motivům a možná se s ním i spřátelit. 
  • Workshop, na kterém se v meditacích ohlédneš za uplynulým rokem a necháš k sobě přijít svou vizi pro rok nový, kterou následně ztvárníš ve vision boardu. (S mírnou obměnou jsou meditace použitelné pro jakékoliv období.)
  • Vision board je nástěnka našich vizí, cílů a přání, která nám připomíná, co je pro nás v životě důležité. Díky tomu se nám lépe směřuje k jejich naplnění.
  • Před samotnou tvorbou vision boardu se během meditace dostaneme do kontaktu sami se sebou tak, abychom následně jen „nevymýšleli“, co v nástěnce ztvárníme, ale vycházeli z hlubšího tělesného a imaginativního prožitku.
  • Focusing je přístup orientovaný na práci s tělesnými pocity (např. sevření krku, tlak na prsou, „motýli“ v břiše, napětí v ramenou), které nesou nějaký význam. Je to způsob, jak naslouchat našim tělesným signálům, vést s nimi dialog a porozumět jejich poselství.
  • Je to proces naslouchání vlastnímu tělu jemným a vstřícným způsobem. Díky focusingu získáváme vhled do toho, co je pro nás skutečně důležité. Ve chvíli uvědomění si významu daného pocitu v těle přichází i tělesná úleva a často též připravenost jednat v souladu s tím, jak chceme skutečně žít.
  • Focusing nám pomáhá rozvíjet sebeuvědomění, snižovat stres a zvyšovat emoční inteligenci. Lze jej také velmi dobře použít v situacích, kdy je pro nás obtížné se pro něco rozhodnout.
  • K workshopu je k dispozici audionahrávka meditace a textový soubor s doprovodnými informacemi.
  • Na workshopu se seznámíš s efektivní metodu emoční první pomoci, kterou můžeš využít k okamžitému zklidnění své nervové soustavy. Během pěti kroků této metody dochází k snížení stresové aktivaci, uvolnění napětí z těla a k propojení se zdroji podpory, síly či radosti.
  • Pěti kroků EmotionAid si na sobě zažiješ a vysvětlím ti funkci jednotlivých kroků tak, abys je byl/a schopná použít pro své vlastní zklidnění.
  • Na workshopu pokračujeme v zlepšování se v dovednosti vlastního zklidnění pomocí metody EmotionAid. Zažiješ si další cvičení na prohloubení vnímání pociťovaného smyslu – to je vjemu v těle, který nese nějaký význam a se kterým se pracuje ve čtvrtém a pátém kroku metody.
  • Uvidíš, jak to může vypadat, když druhého člověka provádím 5 kroky. Na příkladu si rozebereme, jak se projevuje aktivace a vybití stresové energie z těla.
  • Na workshopu prozkoumáme, jaké pocity a potřeby se mohou skrývat za různými slovy v konfliktních situacích. Představím koncept Nenásilné komunikace (Nonviolent Communication) a zjistíme, jaké to je slyšet šakalíma a žirafíma ušima a mluvit šakalím a žirafím jazykem. 
  • Účastníci workshopu si zažili meditaci v hovoru s druhým během všímavého rozhovoru (Insight Dialogue), kdy rozvíjíme schopnost sebeuvědomění a empatie.
  • Informace z workshopu lze využít v mezilidské komunikaci jak pro prohloubení vztahu se svými blízkými, tak pro řešení různých konfliktních situací.
  • Workshop nabízí prostor pro zamýšlení se např. nad těmito otázkami: Jaký je rozdíl mezi soucitem a lítostí? Proč a jak rozvíjet postoj sebesoucitu? Jakou roli hrají pocity studu a hanby při vzniku některých psychických potíží? Jak soucit se sebou pomáhá zvládat nepříjemné emoce?
  • Zažiješ si meditaci „Soucit se sebou“. Je to meditace, která pomáhá rozvíjet sebesoucitný postoj a díky tomu se vyrovnávat s náročnými situacemi a emocemi, které život přináší.
  • Workshop, na kterém se podrobněji seznámíš s postoji, které v meditacích rozvíjíme a které nám pomáhají být v životě spokojenější. Jedná se o postoj neposuzování, trpělivosti, mysli začátečníka, přijetí, pouštění, neusilování, důvěry a laskavosti.
  • Jak se v těle projevuje vztek, smutek, strach, radost a další emoce? A jaká důležitá sdělení nám pocity přinášejí? Na workshopu tě čeká několik kratších mindfulness meditací, během nichž si navnímáš, jakým způsobem se v těle projevují emoce a ty si následně zakreslíš do mapy emocí.
  • Rozvineš tak svou schopnost rozpoznávat a regulovat emoce.
  • Díky uvědomění si toho, jakým způsobem se v těle emoce projevují, jsme schopní si lépe všimnout, že emoce vzniká. Čím dříve si všimneme, že se emoce objevila, tím spíše můžeme ovlivnit svou reakci. Zvyšujeme tak pravděpodobnost, že se nám podaří emoci zregulovat dříve, než nad námi převezme kontrolu.
  • Workshop, na kterém si zmapuješ, co ti může bránit meditovat a dozvíš se tipy, jak bývá užitečné s překážkami v meditaci zacházet. 
  • Překážky, kterým se na workshopu především věnujeme jsou: smyslová žádost (nuda), odpor a zloba, únava, neklid, pochybnosti.
  • Na workshopu si během vedené imaginace zažijete dobrodružný výlet do svého “vnitřního prostoru”. Následuje prostor pro výtvarné zachycení obrazů a prožitků, které se během imaginace objevovaly.
  • První ze série workshopů, na kterých prohlubujeme schopnost propojení se s tělem. Díky většímu napojení na tělo získáváme přístup k signálům a moudrosti těla. Dáváme tak prostor k projevení se samoléčivých mechanismů těla a stáváme se vitálnější. 
  • V této první části se zaměřujeme na uvědomění si hranic těla a propojení se s naší kůží.
  • Druhý ze série workshopů, na kterých prohlubujeme schopnost propojení se s tělem. 
  • Zaměřujeme se zde na uvědomění si a propojení se s našimi svaly, které vnímáme jako “schránku pro naše pocity a vjemy”.
  • Pokračovací workshop ze série, v níž se zaměřujeme na prohloubení schopnosti propojení se s tělem. 
  • V tomto díle se věnujeme tématu “uzemnění a centrování” jako způsobu, jak v těle navodit pocit bezpečí a jistoty.

Kurz Začni s mindfulness

Položka 1

Všechny workshopy v klubu nahrávám. K jejich videozáznamům získáte přístup v členské sekci na webu. Už teď vás tam čekají záznamy těchto workshopů.

  •  

Kurz Začni s mindfulness

Uvedení do tématu

 Co to mindfulness je?Jaké má benefity? Jak tuto superschopnost efektivně rozvíjet?  

Dech
a smysly

Proč se zaměřovat na svůj dech? Jak si více vychutnat přítomný okamžik? Jak správně meditovat?

Tělo
a emoce

Proč se učit být v kontaktu se svým tělem? Jak zvládat emoce pomocí mindfulness? Jak čelit překážkám v meditaci? Co když mi meditace „nejde“?

Laskavost a soucit

Jak být k sobě laskavější a méně se kritizovat? Proč je pro duševní zdraví důležité mít soucit se sebou? Jak využít dotyk pro zklidnění se?

BONUS - 100+ meditací

K ročnímu a V.I.P členství získáte jako bonus přístup k více jak 100 audionahrávkám meditací na různá témata, které si můžete stáhnout a poslouchat je kdykoli budete chtít.

Lenka Krejčová - pomoc ve stresu

Kdo klub vede?

Mgr. Lenka Krejčová

lektorka mindfulness a emoční první pomoci

Podporuji na cestě rozvoje sebeuvědomění, zvládání stresu a vytváření si laskavějšího a soucitnějšího vztahu k sobě.

Mám 17letou lektorskou praxi v tématech osobního rozvoje s nejrůznějšími cílovými skupinami, přičemž jsem spolupracovala s řadou prestižních organizací (namátkou: terapeutické centrum Modré dveře, Mindfulness Club, Člověk v tísni, Karlínský den pro duševní zdraví, Dům zahraničních spolupráce, Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna, Charita ČR, …)

Mindfulness se věnuji od roku 2015 a od roku 2017 ji na svých kurzech i učím. V roce 2022 jsem se stala facilitátorkou emoční první pomoci metodou EmotionAid a frekventantkou psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii.

Od roku 2023 asistuji zakladatelce metody EmotionAid Dr. Cathy Lawi na výcvicích pro ČR. 

Co říkají o klubu Prostor pro sebe jeho členky?

Lenka je skvělá, zkušená a nadšená lektorka, umí trpělivě vysvětlovat, a zároveň dává velký prostor a svobodu, zajímá ji zpětná vazba a přání účastníků. Meditace jsou vhodné pro pokročilé i úplné začátečníky. Online formát večerních meditací je super, člověk se může připojit odkudkoli. Výhodou je možnost sdílení prožitého s ostatními. Oceňuji, že když se někdy připojit nemohu, tak si meditaci stáhnu a pustím si ji jindy. Klub vřele doporučuji.
Eliška Vrbová
Eliška Vrbová
výtvarný pedagog
Lenka umí navodit pocit bezpečí, vždy se dostatečně věnuje zklidnění a uzemnění a některé její věty mě provází stále. Například větu „Právě teď je to právě takové.“ jsem si s Lenkou dovolila prožít a integrovat. A stále z tohoto přínosu čerpám. Lenka je hodně empatická, a zároveň se nebojí ukázat zranitelnost. A to si myslím, že lidi dělá naprosto jedinečnými a autentickými. Díky tomu mám pocit, že jí můžu věřit, a že mě zároveň povzbuzuje v tom, abych se sama rozhodla, co ze sebe chci ukázat, a že všechno je v pořádku.
Hana David
Hana David
laktační poradkyně s přesahem
Meditace s názvem Potřeba místa s Lenkou byla jemná a laskavá. Právě potřeba místa je teď v mém životě velmi aktuální a do meditace jsem se pustila v momentu, kdy byla moje potřeba značně frustrovaná, což silně ovlivňovalo moje emoční ladění. To se v meditaci silně promítlo, Lenka mě ale svým klidným provázením vybídla s pocity jenom být, přijmout je, ale neztotožňovat se s nimi. Uvědomila jsem si tak svá citlivá místa a souvislosti, které ovlivňují moji vnitřní rovnováhu, přišly mi vhledy i kroky směřující k řešení na různých úrovních. V závěru jsem prožila svoji potřebu naplněnou a překvapilo mě, že i v současné situaci mohu malými změnami tento pocit vytvářet. Zvědomila jsem si znovu, po čem moje duše touží a to mě nasměrovalo v mém reálném konání. Děkuji, Lenko, že jsem si připomněla tak důležitou věc, že životní spokojenost utváří nejen ty velké věci, ale především řada každodenních drobností. Stále před očima vidím ty červené muškáty a už vím, že rostou z mého srdce.
Míša Laloba Burdová
Míša Laloba Burdová
koučka a terapeutka
Lenčina knihovna meditací pro mě byla ideálním produktem při mateřské. Neměla jsem tolik času, abych se mohla účastnit živých akcí bez dětí. Procházela jsem si jednotlivé meditace sama, když se mi zrovna uvolnily ruce. K meditacím jsem se průběžně vracela podle potřeby kdykoliv jsem viděla, že už mám s dětmi „dost“. Byla to taková chvilka uvolnění a klidu pro sebe. Díky.
Šárka Plocková Hauznerová
Šárka Plocková Hauznerová
studijní a kariérová poradkyně
Leni, jsem ze všeho, co děláš a jak to děláš, nadšená. Nikdy mě nikdo neučil takto na sebe, na své pocity a emoce nahlížet. V členství v klubu budu ráda pokračovat. Moc se mi v něm líbí. I když nestíhám být na společných setkáních, tak si je pouštím ze záznamu.
M.
Večerní hodinové meditace s Lenkou jsou moc fajn. Věnovat hodinu týdne sama sobě je vlastně strašně málo, nicméně i ta hodina mi dává hodně. Je to chvíle jen pro mne, kdy jsem sama se sebou, kdy se nechám vést svým vnitřním světem, kdy se učím všímat si svého těla, pocitů i myšlenek. Lenka je velmi moudrou, laskavou a chápající průvodkyní tímto mým světem. Když mi to některou středu nevyjde a nemohu se zúčastnit, ráda si poslechnu meditaci jiný den ze záznamu. Líbí se mi výběr témat i to, že Lenka reaguje i na témata, která se objeví ve skupině, nebo je doplní výkladem. A online forma má tu velkou výhodu, že se po meditaci jen překulím do postele a spím.
Desi Dimitrovová
koučka

Čtvrtletní členství

2 000 Kč*

  • 1× týdně meditační setkání 
  • 1× týdně audionahrávka meditace
  • 1× měsíčně on-line workshop
  • přístup do členské sekce k záznamům workshopů a webinářů
  • whatsappová skupina s podporou

*Možnost splátek.

Roční
členství

7 000 Kč*

  • 1× týdně meditační setkání 
  • 1× týdně audionahrávka meditace
  • 1× měsíčně on-line workshop
  • přístup do členské sekce k záznamům workshopů a webinářů
  • whatsappová skupina s podporou
  • více jak 100 audionahrávek meditací na různá témata

*Možnost splátek.

VIP
členství

11 000 Kč*

  • 1× týdně meditační setkání 
  • 1× týdně audionahrávka meditace
  • 1× měsíčně on-line workshop
  • přístup do členské sekce k záznamům workshopů a webinářů
  • whatsappová skupina s podporou
  • více jak 100 audionahrávek meditací na různá témata
  • 5 × 50 min individuální konzultace mindfulness praxe, nebo sezení EmotionAid

*Možnost splátek.

Časté otázky

Pokud nemůžete, nebo nechcete být ve středy na zoomových setkáních, tak to nevadí. Sice přijdete o společnou meditaci a vzájemné sdílení, dostanete ale audionahrávku meditace, kterou si můžete kdykoli pustit, a pro sdílení a otázky můžete využít naší skupinu na WhatsAppu.

Aby mohl být každý aspoň někdy na workshopu, tak tam se časy jejich konání budou měnit. Z každého workshopu dostanete jeho videozáznam

Ano, klub je možné zakoupit na splátky. Napiš mi a na jejich výši se domluvíme individuálně.

Klub je vhodný pro lidi, kteří vnímají, že mají chuť vstoupit. Je pro ty, kterým dává smysl věnovat se mindfulness a dalším přístupům pro práci se stresem a emocemi a já jako průvodce jim sednu.

Pokud by někdo rád do klubu vstoupil, ale zároveň má psychické obtíže či se nachází v náročné životní situaci, je potřeba mi o tom dát předem vědět. Pokud je stabilizovaný a je v odborné péči, tak vstupu do klubu nic nebrání. Klub může být velmi vhodným doplňkem k psychoterapii.

V případě, že se jedná o závažnější potíže, je třeba si před vstupem do klubu zavolat přes Zoom a společně zjistit, zda je právě klub v tuto chvíli vhodným řešením. Ráda případně doporučím, kam jinam se obrátit.

Mezi témata, na která se zaměřuji patří nalézání zdrojů podpory, rozpoznávání potřeb, uvolňování napětí z těla, rozvoj soucitu se sebou a sebepřijetí. Při tvorbě svých workshopů a obsahů meditací čerpám z toho, co mě samotné nejvíce pomáhá a v čem se stále vzdělávám. Jedná se především o mindfulness, focusing, nenásilnou komunkaci, Emotion Aid (vychází ze Somatic Experiencing) a Gestalt terapii. Kladu důraz na bezpečí a trauma-senzitivní přístup v mindfulness.

Moji klienti u mě často oceňuji laskavost, autenticitu, humor, všestrannost a bezpečný prostor, který vytvářím.

Napište mi e-mail na lenka@bytusebe.cz a můžeme to probrat individuálně na 20minutové konzultaci zdarma.

Přejít nahoru