Seberegulace pomocí EmotionAid

Kurz emoční první pomoci

EmotionAid

Hledáte efektivní nástroj, který vám pomůže zklidnit se ve chvílích stresu? Nástroj, který máte neustále po ruce a můžete ho použít kdykoli jste v krizi?

Přijďte se naučit pět jednoduchých kroků, které vám pomohou:

  • zklidnit nervovou soustavu,
  • uvolnit napětí z těla,
  • propojit se s tím, co je pro vás v životě podpůrné. 

Co je EmotionAid?

Jedná se o pětikrokovou metodu emoční první pomoci, kterou můžete použít, kdykoliv se budete potřebovat zklidnit. Vychází z terapeutického směru pro práci s traumatem Somatic Experiencing a z poznatků neurovědPomáhá zvládat stres, náročné situace, předcházet syndromu vyhoření, únavě ze soucitu či vzniku traumatu. EmotionAid můžete použít jak ve chvílích akutního stresu, tak i preventivně jako soustavnou péči o svůj nervový systém.

EmotionAid logo

Co vám kurz přinese?

Kdy a kde se kurz koná?

24. 2. 2024 v Praze (místo bude upřesněno), od 9:30 do 17:00

Kolik stojí?

1 950 Kč

Kdo ho povede?

Mgr. Lenka Krejčová 

lektorka mindfulness a facilitátorka EmotionAid

Upozornění:

EmotionAid slouží jako velmi efektivní emoční první pomoc, ale nenahrazuje komplexní psychoterapeutickou péči. Může být doplněk k sebepéči mezi jednotlivými terapeutickými sezeními, či podpořit ty, kteří z různých důvodů v psychoterapii nejsou.

Pokud pracujete v pomáhající profesi, tak vám kurz pomůže v péči o sebe, v prevenci syndromu vyhoření či „únavy ze soucitu“. Účastí v kurzu však nezískáte oprávnění používat EmotionAid ve své profesi při přímé práci s klienty. K tomu je potřeba absolvovat 30hodinový výcvik pro praktikanty EmotionAid.

Co o kurzu říkají jeho účastníci?

Na kurzu oceňuji uvolněnou atmosféru a to, že se všichni mohli vyjádřit. Skvělé bylo, když mě Lenka protokolem EmotionAid prováděla. To bylo silné. Oceňuji také Lenčinu laskavost při držení prostoru a moc mi pomohlo, že kurz nebyl „na výkon“. Metodu používám každý den a zlepšení je markantní. Začala jsem lépe spát, mám více energie a lepší náladu. Můj systém ihned naskočil a internalizoval si první krok, který občas používám samostatně. Dokonce když si dcera všimne, že jsem ztratila klid, tak mi ukazuje „motýlky“ jako připomínku prvního kroku. Také jsem vlastně poprvé schopná dát si sebeobjetí. Mám větší sebelaskavost. A hlavně jsem začala vnímat prvotní impuls, že jsem podrážděná či nervózní. Lépe a jasněji si dokážu posvítit na to, co se ve mně děje, identifikovat příčinu. A to je k nezaplacení! Tohle byl nástroj, který jsem potřebovala.

EmotionAid mi přijde jako „vytuněná“ krizovka, kterou budu ráda dále využívat. Mezi plusy kurzu patřilo bezpečné prostředí komorní skupiny, dostatek prostoru pro sebevyjádření a praktické ukázky s nácvikem metody. Lenka pružně reagovala na naše potřeby, vyzařoval z ní klid a cítila jsem se s ní uvolněně. Po kurzu jsem vnímala klid, uvolnění a pocit smyslu.

Kurz se odehrával v příjemné, uvolněné atmosféře, v komorní sestavě, ve velmi milém prostředí Toulcova dvora. Míra teorie i praxe byla vyvážená, byl dostatečný prostor si metodu zkusit, klást otázky, byl i čas na pohodový oběd. Program byl hravý, praktický, a jeho tempo bylo tak akorát. K dispozici bylo dobré občerstvení. Líbila se mi také hravost, která kurz provázela. Na konci jsme se loučily jako skupinka lidí, která se většinou vzájemně nezná, ale skrze společný zážitek zakusila blízkost. Během dne jsme si zkusily řadu různých aktivit, na konci i bonusovou meditaci.

Pamatovat si budu společné naladění, smích a opravdový zájem Lenky - o metodu, o širší kontext, o seberozvoj - a především o účastníky. Opravdu marně hledám něco, co by bylo možné kurzu vytknout. Bylo vidět, že má Lenka s kurzy zkušenost a že ví, co dělá. A dělá to sakra dobře! Lenka působí empaticky, je vnímavá, zkušená, milá, má věci srovnané a vidí souvislosti. Umí dobře vysvětlovat, naslouchat, vést. Má příjemný, klidný hlas, srdečný smích, umí navodit uvolněnou náladu i bezpečné prostředí. Po kurzu mi bylo moc hezky, cítila jsem se tak akorát nabitá zážitkypříjemně unavená.

Metodu aktivně používám a vnímám její přínos. Napětí lze uvolnit, negativní emoce lze usměrnit tak, aby neubližovaly, a zvládnutí jednotlivých situací posiluje vlastní víru v růst a větší sebeovládání. Těším se na další setkání!

Nejprve jsem si neuměla představit, co to vlastně EmotionAid je a jak to může ovlivnit mou psychickou pohodu. Díky kurzu se mi objasnily mnohé souvislosti a jsem ráda, že mi vše bylo komplexně a odborně vysvětleno. Metoda mne nadchla a těším se, až ji budu využívat. Byla navozena velmi milá a přátelská atmosféra, kde jsme se navzájem podpořili. Kurz mi dal uvědomění si, že nikdy není nic ztraceno a že se dá na vlastní psychické pohodě pokaždé zapracovat. Celý kurz byl pro mne milým a obohacujícím překvapením! Vřele doporučuji všem. Jsem naprosto nadšená a hodnotím celý seminář velmi kladně a pozitivně. Děkuji Lence za rozšíření obzorů v tomto tématu

Plusem kurzu pro mě byla hlavně laskavost, se kterou Lenka kurzy vede - je naslouchající a nikoho nehodnotí. Oceňuji, že na kurzu byl nejen teoretický úvod, ale i praktická část se zpětnou vazbou na ni. Kromě pěti kroků EmotionAid, které jsem se naučila, jsem si uvědomila, že emoce zůstávají v těle, pokud se nezpracují, a že je proto důležité je vypustit z těla ven. Po kurzu jsem se cítila uvolněně.

Na kurzu jsem se seznámila se základy EmotionAid. Měla jsem možnost si metodu vyzkoušet na vlastní kůži a opravdu to fungovalo. Ráda bych EmotionAid praktikovala ve svém osobním i pracovním životě. Budu si pamatovat, že je možné se ke stresové situaci vrátit a pracovat s ní, aby nevzniklo trauma. Lenka mi jako lektorka velmi vyhovovala. Všem dala prostor. Její přístup byl respektující, laskavý a nehodnotící. Dala mi prostor být autentická, protože na kurzu vytvořila bezpečné prostředí. Také mi vyhovoval malý počet účastníků. Celý kurz se mi velmi líbil a cítila jsem se po něm spokojeně. Opravdu nemám co vytknout.

Díky Lence se mi úžasně pracuje ve skupině, ačkoliv sama mám ke sdílení svých pocitů spíše averzi. Totiž Lenka je hodně empatická a zároveň se nebojí ukázat zranitelnost. A to si myslím, že lidi dělá naprosto jedinečnými a autentickými. Díky tomu mám pocit, že jí můžu věřit, a že mě zároveň povzbuzuje v tom, abych se sama rozhodla, co ze sebe chci ukázat, a že všechno je v pořádku. Zároveň jsem při tom hodně mohla být u sebe a pozorovat, co se děje ve mně. Z metody si nejvíce odnáším praktiku skórování situace, kterou se snažím zavést si do stresujících situací a rozhodně je pro mě potom jednodušší se v ní zorientovat a rozklíčovat kudy dál. Obecně na Lenky kurzech se nesmírně těším na začátky - seznámení, rozehřátí naší pocitové mozkovny i těla, formulace záměru. Dále opravdu oceňuji její talent vytvořit bezpečný prostor. Pro mě je to i díky tomu, že jasně definuje, že se nemusíme ostýchat kdykoliv se k čemukoliv vyjádřit. Lenka jasně ohraničuje činnosti, zároveň se člověk může kdykoliv vyslovit, pokud potřebuje něco dořešit z činnosti předchozí. Mohlo by to trochu znít jako cochcárna, ale není to tak. A to je jeden z příkladů Lenčiných zvláštních umění.

Na kurzu byla skvělá atmosféra. Cítil jsem se tam bezpečně. Kurz mi dal nové poznatky o tom, jak sám funguju, a způsob, jak se vyrovnat s náročnými situacemi. Lenka je velmi příjemná, respektující a milá.

Přejít nahoru