Být s pocity

Dvoudenní kurz zaměřený na práci s emocemi pomocí rozvoje všímavosti, soucitu a přijetí.

Mindfulness (všímavost) je schopnost uvědomovat si, co  se odehrává v přítomném okamžiku. Být u sebe, mít odstup od posuzujících myšlenek a přijímat své prožívání takové, jaké je. S postojem otevřenosti, zvídavosti a laskavosti obracet pozornost k tomu, co se odehrává v těle a mysli.

Být s pocity - tvorba mapy
Být s pocity - meditace 2

Co vám účast přinese?

nakreslené mapy emocí v těle
Být s pocity - meditace 3

Kdy se koná?

Sobota 10. 6. a neděle 11. 6. 2023.

Oba dny od 9:30 do 17:00.

Kde se koná?

Toulcův dvůr, RC Mateřídouška

Praha, Hostivař, Kubatova 32/1 

Kolik stojí?

Cena je 3 450 Kč.

(Platbu je možné rozdělit na splátky.)

 

Lenka v meditačním sedu s tibetskou mísou

Kdo workshopem provází?

Lenka Krejčová

lektorka mindfulness a facilitátorka EmotionAid

Podporuji na cestě rozvoje sebeuvědomění, zvládání stresu a vytváření si laskavějšího a soucitnějšího vztahu k sobě.

Pro přihlášení na kurz klikněte na tlačítko a vyplňte přihlašovací formulář. 

Co o kurzu říkají účastníci minulého běhu?

Kurz byl úžasný. Ačkoli se od jednoho víkendu nedá reálně očekávat „vypořádání se“ s veškerými emocemi, Lenka nám poskytla spoustu nástrojů, jak se jim přiblížit. Je skvělá lektorka, otevřená, empatická, upřímná, i skrz svůj vlastní příběh. Dokáže dobře a s humorem stmelit účastníky, z neznámých lidí jsme se na víkend stali partou, kde se každý může cítit bezpečně a příjemně, sdílet i citlivé věci, zároveň není do ničeho nucený. Můžu jen doporučit, a krásné místo konání je dalším bonusem.
Eliška Vrbová
Eliška Vrbová
výtvarný pedagog
Bylo to super! Lenka je zkušená lektorka, která umí vytvořit jak bezpečný prostor, tak pohodu, vše hezky zarámovat do teoretického minima, provést vás vnitřním procesem a v jejím pečlivě připraveném programu je vždy prostor pro improvizaci, neb bere věci (včetně sebe sama) s humorem a nadhledem. O sobě jsem zjistila jednak, že to se mnou není tak špatné, jak mi občas připadá, a dále, že ty emoce vlastně vůbec není potřeba nějak zvládat, ale spíš jim naslouchat. Léňo, moc díky!
Na kurzu jsem se podívala dovnitř své osoby a zjistila, kolik je ve mně potlačeného smutku. Ačkoliv se může zdát, že přece není nic pozitivního zjistit, jak moc jsem smutná, významně mi to pomohlo s mou cestou k autenticitě. Jelikož až když je nám dovoleno uzřít, co nám nedělá dobře, pak teprve s tím konkrétně můžeme něco dělat. A díky tomu, že Lenka vytváří velmi bezpečné a bezprostřední prostředí, a také umí velice intuitivně vést přes příjemné metody, jsem si dovolila vidět své emoce v té velikosti a rozmanitosti, které jsem se předtím sotva dotýkala. Z tohoto kurzu čerpám dodnes a dále rozkrývám a stopuju své chování a reakce až k původu v emocích a mám pak možnost jej ovlivňovat a tím přímo ovlivňovat svůj život.

Bytostně si také pamatuji své uvědomění, které se týkalo strachu. Dále se učím mít vztah se svým strachem tak, aby mě neuvedl do paralyzované úzkosti, ale aby mi byl moudrým rádcem - tak, jak jeho funkce byla původně zamýšlena.

Na Lenky kurzech se nesmírně těším na začátky - seznámení, rozehřátí naší pocitové mozkovny i těla, formulace záměru. Dále opravdu oceňuji její talent vytvořit bezpečný prostor. Pro mě je to i díky tomu, že jasně definuje, že se nemusíme ostýchat kdykoliv se k čemukoliv vyjádřit. Lenka jasně ohraničuje činnosti, zároveň se člověk může kdykoliv vyslovit, pokud potřebuje něco dořešit z činnosti předchozí. Mohlo by to trochu znít jako cochcárna, ale není to tak. A to je jeden z příkladů Lenčiných zvláštních umění. 🙂

Leni, moc děkuji za to, co děláš. 🙌

Pro přihlášení na kurz klikněte na tlačítko a vyplňte přihlašovací formulář. 

Máte-li jakékoli otázky, napište mi prosím na lenka@bytusebe.cz.

Přejít nahoru